• Kategorie
 • Szukaj
 • Filtry fulerenowe

Filtr fulerenowy Bioptron

Kupując nową lampę Bioptron filtr fulerenowy jest już dostępny wraz z urządzeniem. Jeśli jednak dokonali Państwo zakupu lampy jakiś czas temu i nie jest ona wyposażona w nowy filtr fulerenowy, to warto rozważyć jego zakup, aby proces naświetlania był szybszy i skuteczniejszy.

Ogólny opis działania filtra fulerenowego Bioptron opisany jest pod listą produktów.

Jak działa filtr fulerenowy Bioptron

Technologia opracowana przez naukowców Bioptron, która nosi nazwę Bioptron Hyperlight Optics pozwala na przekształcenie światła pionowo liniowo spolaryzowanego ( VLPL ) na światło hiperspolaryzowane ( HLPL )

Warto wspomnieć, że technologia Bioptron Hyperlight Optics inspirowana jest odkryciem cząsteczki C60 wyróżnioną przyznaniem Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1996 roku.

Naukowcy Harold Walter Kroto, Robert F. Curl i Richard E. Smalley wraz z zespołem z Uniwersytetu Rice'a w Houston w USA podczas prac nad grafenem uzyskali cząsteczkę fulerenu C60

Fuleren C60 wstępuje również pod nazwami Buckminsterfulleren lub Buckyball.

Światło hiperspolaryzowane przenika w głąb organizmu wprowadzając go w stan homeostazy, czyli wewnętrznej stabilności przekazując zarazem swoją energię i wibracje.

Światło hiperspolaryzowane dociera do klatryny, czyli bardzo ważnego białka, które bierze udział w kluczowych procesach transportowych komórek: endozytozie i egzocytozie.

Porównanie filtra podstawowego i filtra fulerenowego Bioptron

Podstawowy filtr Bioptron generuje światło w widmie widzialnym i podczerwieni w spektrum od 480 nm do 3400 nm, czyli 1,15-2,90 eV (z wyraźnym punktem szczytowym przy 720 nm, 1,70 eV).

Światło filtra podstawowego VLPL wnika głęboko w tkanki, aktywując różne biologiczne procesy na poziomie komórkowym, które wspiera i przyspiesza procesy regeneracyjne i naprawcze w organizmie.

Nanofotonowy filtr fulerenowy Bioptron natomiast generuje światło hiperspolaryzowane od 400 nm i 10% energii, które powoli rośnie do 459 nm i 40% energii, dalej do 480 nm i 80% energii, osiągając tym samym maksymalnie +/- 550 nm.

Posiada energię rotacyjną/wibracyjną materiału nanofotonicznego z 16 szczytowymi wartościami w zakresie od 3000 nm do 15000 nm. Wyróżnić można trzy charakterystyczne wartości szczytowe: 5811 nm (0,0133 eV), 8732 nm (0,0268 eV) i 13300 nm (0,0181 eV), które mają znaczący wpływ na stan kwantowy struktur biologicznych.

Właściwości światła Quantum Hyperlight

Jest  to światło niekoherentne, czyli światło poza fazą lub niezsynchronizowane, które charakteryzują fale światła niezsynchronizowane w czasie lub przestrzeni.

Jest również światłem o niskim natężeniu, które wspomaga bezpieczne i nieinwazyjne leczenie, w przeciwieństwie do większości urządzeń laserowych, emitujących światło koherentne (spójne) o wysokim natężeniu, które potencjalnie może prowadzić do uszkodzenia tkanek.

Jak generowane jest światło hiperspolaryzowane

Światło pionowo liniowo spolaryzowane czyli VLPL oddziałuje z zawartymi w filtrze fulerenowym cząsteczkami C60, które obracają się z prędkością aż 18 miliardów razy na sekundę.

Cząsteczki C60 odbijają się jedna o drugą bez tarcia. W wyniku interakcji światła VLPL z obracającymi się cząsteczkami C60 fotony VLPL zmieniają swoją orientację w następujący sposób:

 • 20 sześciokątów w C60 – płaszczyzna polaryzacji fotonowej rotuje w sześciokątach,
 • 12 pięciokątów w C60 – płaszczyzna polaryzacji fotonowej rotuje i skręca we wszystkich kierunkach w pięciokątach.

Wskutek czego elektryczna płaszczyzna polaryzacji fotonów zmienia pozycję z światła VLPL w światło hiperspolaryzowane.

Światło hiperspolaryzowane powstałe podczas używania filtra fulerenowego Bioptron wnika głęboko w tkanki, powoduje uporządkowanie energetycznie zaburzonych struktur biologicznych, dzięki czemu przyspiesza naturalny proces leczenia.

Najważniejsze efekty terapii światłem Bioptron Hyperlight

 • stymulacja procesów samonaprawy tkanek oraz zapobieganie ich degradacji
 • zwiększenie poziomu energii komórkowej
 • przyspieszenie procesu gojenia się ran dzięki zwiększonej syntezie RNA oraz kolagenu i elastyny
 • poprawa natlenienia komórkowego i detoksykacji
 • zwalczanie patogenów wywołujących schorzenia skóry takie jak opryszczka, trądzik czy półpasiec
 • aktywacja komórek NK* układu odpornościowego ( ang. Natural Killer )
 • ograniczenie stanów zapalnych powodowanych chorobami autoimmunologicznymi lub urazami
 • ograniczenie i usuwanie obrzęków i krwiaków
 • ograniczenie transmisji bólu poprzez bezpośrednie działanie na nerwy obwodowe
 • poprawa mikrokrążenia w tkankach głębokich
 • redukcja objawów SAD, czyli choroby afektywnej sezonowej

Niezależnie który model lampy Państwo posiadają warto dokupić do niej filtr fulerenowy.

Zapewniamy szybką wysyłkę, nawet w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia w dni robocze za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Filtry pochodzą z oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Kup teraz filtr fulerenowy do lampy Bioptron

Wystarczy kliknąć w jeden z linków poniżej i wybrać filtr do modelu Państwa lampy:

- Filtr fulerenowy do lampy Bioptron Medall

- Filltr fulerenowy do lamy Bioptron Compact

- Filtr fulerenowy do lampy Bioptron PRO 1

W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy radą i pomocą, również w kwestii pozostałych produktów dostępnych w sklepie internetowym zepremium.pl