System VacSy jest sposobem przechowywania żywności, a także innych przedmiotów opartym na wytwarzaniu próżni w specjalnych pojemnikach oraz w szczelnych torebkach foliowych VacSy przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

System VacSy składa się z wielu elementów począwszy od szklanych pojemników wykonanych z sodowo-wapniowego szkła hartowanego, odpornych na temperatury rzędu 90 stopni. Szklane pojemniki dostępne są w wielu rozmiarach i kształtach. Szklane pojemniki VacSy zazwyczaj sosuje się do produktów o dużej wilgotności.

Kolejnym elementem systemu są pojemniki poliwęglanowe, dostępne w sześciu rozmiarach. Pojemniki te również wykonane są z materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością. W pojemnikach poliwęglanowych VacSy może przechowywać produkty odwodnione typu makaron, ryż, kawę, herbatę albo płatki owsiane.

Następnym, bardzo ważnym elementem systemu VacSy są specjalne pokrywy. Dostępne są dwie linie pokryw - pierwszą są pokrywy uniwersalne w rozmiarach 4-8 centymetrów oraz 8-16 centymetrów.

Za pomocą pokryw uniwrsalnych poza pojemnikami VacSy możemy zabezpieczyć zdecydowaną większość słoików, kubków szklanek etc. Łatwo więc hermetycznie zamkniemy słoik z drzemem albo z przetworami.

Na szczególną uwagę zasługują jednak pokrywy Lexi, które są kompatybilne z garnkami Zepter. Dzięki zastosowaniu pokrywy Lexi VacSy mogą Państwo przechować ugotowane lub usmażone wczśniej portawy bezpośrednio w naczyniu, w którym zostały one przygotowane. Pokrywy Lexi występują w trzech rozmiarach 16 cm, 20 cm i 24 cm. Pokrywy Lexi doskonale uzupełniają naczynia kuchenne Zepter zabezpieczając przygotowane potrawy bezpośrednio w garnku. To duża wygoda oraz oszczędność czasu.

Garnek Zepter z pokrywą Lexi
Oba typy pokryw wyposażone są w kalendarze pozwalające ustawić datę zamknięcia pokrywy lub termin przydatności do spożycia przechowywanego produktu.

Elementem potrzebnym aby w pełni wykorzystać pokrywy jest pompa VacSy za pomocą której można odessać powietrze z pojemnika/naczynia, a następne zamknąć je hermetycznie. Pompa dostępna jest w wybranych zestawach VacSy, można ją jednak kupić również oddzielnie.

Kolejnym zastosowaniem próżniowego przechowywania żywności jest jej zabezpieczenie w specjalnych foliowych woreczkach. Torebki VacSy również przeznaczone są do kontaktu z żywnością, są niezwykle wytrzymałe ponieważ składają się z kilku warstw folii o specjalnej grubości i o określonych parametrach.

W torebkach Vacsy można nie tylko zamrażać jedzenie, ale również można w nich podgrzewać w kuchence mikrofalowej i gotować. Mogą być również wykorzystywane do gotowania metodą sous vide - umożliwiającą właściwe ugotowanie żywności wewnątrz bez jej rozgotowania na zewnątrz.

Woreczki foliowe uzyskujemy z folii w rolce za pomocą zgrzewarki VacSy - świetnego urządzenia, które może być wykorzystywane nie tylko w kuchni, ale również do pakowania cennych przedmiotów takich jak ważne dokumenty czy biżuteria.

Zgrzewarka Zepter VacSY

Zgrzewarka posiada specjalny adapter do odsysania powietrza, dzięki któremu można szczelnie zabezpieczyć wiele różnych przedmiotów takich jak wspomniane wyżej kosztowności lub dokumenty albo ubrania. Przechowywanie ubrań bez powietrza ochroni je nie tylko przed przypadkowym zabrudzeniem czy przykrymi zapachami, ale pozwoli też zaoszczędzić sporo miejsca.

Przydatnym elementem systemu są korki VacSy do butelek dzięki którym możemy zabezpieczyć otwarte wcześniej butelki z szyjką o średnicy 17-20 mm.

Całość uzupełniają wielofunkcyjne pojemniki próżniowe, dostępne w czterech rozmiarach, które można wykorzystać do zabezpieczenia pieczywa lub ciasta, serów lub owoców.

VacSy pojemnik do ciasta

System VacSy pozwala przechowywać produkty spożywcze nawet do pięciu razy dłużej i co najważniejsze zabezpiecza żywność w naturalny sposób. Pozwala również zapobiegać marnowaniu żywności oraz jest bardzo prosty w obsłudze.

Wszystkie elementy systemu próżniowego przechowywania żywności znajdą Państwo tutaj: System VacSy.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.


Przeczytaj również:

Gotowanie w próżni z VacSy - Z systemem próżniowym mogą Państwo nie tylko przechowywać produkty spożywcze, ale również przygotować różne potrawy,w  tym również dania gotowane w niskiej temperaturze, dzięki zastosowaniu próżni

Jak gotować w garnkach Zepter - Zdrowo, smacznie, ale również oszczędnie, dzięki możliwości gotowania w niskiej temperaturze