• Zepter URA

2023-02-13 13:40:00 Maria Nowak
Czym jest technologia Zepter URA

Przeglądając ofertę naczyń kuchennych firmy Zepter mogą Państwo spotkać się z określeniem URA, czyli Ultimate Resistant Aplication.

Czym właściwie jest ta technologia i jaki ma wpływ na jakość oraz na wytrzymałość garnków i patelni?

W niniejszym artykule szczegółowo omówimy technologię URA powstającą dzięki elektropolerowaniu.

Czym jest URA - Ultimate Resistant Aplication firmy Zepter

Technologia URA to specjalny proces chemiczny, który powoduje wzmożenie koncentracji chromu na powierzchni dna naczynia.

Stal nierdzewna wykorzystywana do produkcji naczyń kuchennych firmy Zepter posiada oznaczenie AISI 316L i zawiera 18% chromu i 10% niklu, a także dodatek molibdenu.

Stosując dodatkowo technologię URA zawartość chromu w pierwszym 0,5-1 mikronie powierzchni jest blisko dwa razy większa, dzięki czemu otrzymujemy efekt nieprzywierania.

Technologia URA jest procesem wykończenia powierzchni, powodującym usunięcie materiału z wykorzystaniem prądu elektrycznego. Produkt zostaje zanurzony w roztworze elektrolitu, a prąd powoduje usunięcie powierzchni wierzchniej o mniej więcej 0,5 do 1 mikrona, dzięki czemu otrzymujemy materiał o znacznie mniejszej chropowatości, a także gładszą i bardziej błyszczącą powierzchnię.

Dzięki temu powierzchnia naczynia jest zdecydowanie bardziej odporna na korozję, a powłoka w znacznym stopniu zapobiega przywieraniu.

Uzyskujemy więc efekt wyrównania wszelkich elementów bez efektu ścierania i powodowania mechanicznych, chemicznych lub termicznych uszkodzeń na powierzchni materiału.

Atomy niklu i żelaza zostają usunięte z siatki krystalicznej łatwiej niż atomy chloru, uzyskujemy więc odporną na korozję, naturalną powłokę tlenku chloru. W taki właśnie sposób powłoka URA powoduje całkowitą pasywność powierzchni.

Cechy charakterystyczne dla technologii URA

- brak mikro-inkluzji

- jednolita powierzchnia, której nie można odseparować i stanowi całość z dnem naczynia

- pasywność

- zmniejszone tarcie

- łatwość czyszczenia

- odporna na zarysowania powierzchnia

- całkowita odporność na korozję

- w większym stopniu ogranicza przywieranie potraw

- brak dodatkowych sztucznych powłok

- brak związków chemicznych na powierzchni dna naczynia

Elektropolerowane naczynia kuchenne firmy Zepter takie jak garnki i patelnie dostępne są w różnych średnicach i o różnych pojemnościach. Przeglądając oferty naczyń kuchennych, mogą się Państwo spotkać z naczyniem o identycznej średnicy i pojemności, a jedyną różnicą będzie właśnie elektrololerowane dno, w nazwie produktu oznaczone jako URA

Wymiana naczyń kuchennych to spory wydatek, który warto zawsze starannie przemyśleć, a naczynia dobrać według osobistych potrzeb, dlatego w razie dodatkowych pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 692-288-005

Chętnie pomożemy stworzyć unikalny zestaw, który będzie służył w Państwa kuchni przez wiele lat.


Polecane produkty

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z kilkoma propozycjami produktów cieszących się dużą popularnością w naszym sklepie internetowym.

W każdej chwili służymy również radą i pomocą we wszystkich sprawach związanych z użytkowaniem i serwisowaniem produktów, właściwym doborem akcesoriów dodatkowych oraz części Zepter. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania albo wątpliwości dotyczące artykułów dostępnych w sklepie zepremium.pl prosimy o kontakt telefoniczny, chętnie udzielimy wszelkich informacji.