• Filtry wymienne do Therapy Air Ion

Symbol: PWC-570-49

Pakiet filtrów wymiennych do oczyszczacza powietrza Zepter Therapy Air Ion. Skład zestawu: dwa filtry antybakteryjne, filtr RED HEPA H13, filtr antyalergiczny oraz filtr z węglem aktywnym. Przewiń stronę niżej żeby zobaczyć instrukcję wymiany filtrów.

504.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godzin
Cena przesyłki 0
Kurier DPD (Pobranie) 0
Kurier InPost (Pobranie) 0
Kurier InPost 0
Kurier DPD 0
Paczkomaty InPost 0
Dostępność 1 szt.

Zamów telefonicznie: 692 288 005

Filtry wymienne do Therapy Air Ion

Zestaw składa się z pięciu filtrów wymiennych do urządzenia Zepter Therapy Air Ion.

Rekomenduje się wymianę filtrów w urządzeniu raz do roku, albo według wskazówek zamieszczonych poniżej, jednak częstotliwość wymiany powinna być uzależniona głównie od warunków w jakich pracuje urządzenie.

W skład zestawu wchodzą dwa filtry antybakteryjne, filtr RED HEPA H13, filtr antyalergiczny oraz filtr z węglem aktywnym.

System oczyszczania powietrza Therapy Air Ion usuwa zanieczyszczenia z powietrza, zwalcza bakterie, wirusy i pleśń oraz  pozostałe zanieczyszczenia unoszące się w pomieszczeniu.

Neutralizuje przykre zapachy, a także przynosi ulgę cierpiącym na astmę lub alergię.

Filtry wymienne - Skład zestawu

FILTR ANTYBAKTERYJNY 2 SZTUKI - filtr ma za zadanie usuwanie cząstek kurzu, bakterii powyżej 1 mikrona oraz pyłków. Dodatkowo filtr antybakteryjny chroni filtr RED HEPA H13

FILTR RED HEPA H13 - bardzo skuteczny filtr, który wychwytuje nawet 99,9% najmniejszych cząsteczek kurzu, dymu tytoniowego, usuwa bakterie, wirusy, pleśń i zarodniki grzybów.

FILTR ANTYALERGICZNY - jest kompozycją srebra, apatytu i antybakteryjnego czynnika, który jest bardzo skuteczny w walce z bakterią Legionella, szczególnie niebezpieczną dla naszych niemowląt. Filtr zawiera ekstrakt liści miłorzębu japońskiego, wykorzystywany w walce z astmą, chorobami płuc i problemami z krążeniem i eliminowaniu przyczyn alergii, wirusa grypy i bakterii.

FILTR Z WĘGLEM AKTYWNYM - filtr ten dzięki zdolności wysokiej absorpcji usuwa z powietrza trujące gazy, doskonale radzi sobie również z dymem papierosowym.

Uwaga: Przy zakupie filtra Therapy Air Ion startowy pakiet filtrów zawiera również FILTR ANTYSTATYCZNY, który eliminuje większe cząsteczki kurzu, pleśni, włosy, sierści zwierząt itd. Jest to filtr wielorazowego użytku, który po wcześniejszym wyczyszczeniu należy ponownie dołączyć do zakupionego zestawu filtrów.  Dokładna instrukcja wymiany filtrów dostępna jest poniżej.

Instrukcja wymiany filtrów wymiennych Therapy Air Ion

 • Należy stosować tylko i wyłącznie oryginalne filtry wymienne, dedykowane do modelu Therapy Air Ion
 • Filtry zapakowane są w folie ochronne, należy zdjąć opakowanie z każdego filtra wymiennego przed jego instalacją w kasecie filtrów.
 • Należy upewnić się, że wszystkie filtry są prawidłowo osadzone w ramie filtrów. Ramę filtrów montujemy najpierw u dołu urządzenia, a później u góry.
 • Nowe filtry montujemy do ramy filtrów poprzez zaczepienie na haczykach obudowy
 • Należy bezwzględnie zachować kolejność montażu filtrów - jest to kluczowe dla prawidłowej pracy urządzenia.
 • Zużyty filtr antybakteryjny należy wyjąć z ramki, montując nowy filtr należy pamiętać aby włóknina była z przodu urządzenia.

Częstotliwość wymiany filtrów

Filtry należy wymienić raz do roku, jednak należy wziąć pod uwagę warunki w jakich pracuje urządzenie, a także czas pracy filtra powietrza.

 • filtr antybakteryjny ( w zestawie znajdują się dwie sztuki ) - wymiana co 6 miesięcy
 • filtr RED HEPA/HEPA 13 - wymiana co 12 miesięcy
 • filtr antyalergiczny ze srebrem - co 12 miesięcy
 • filtr z węglem aktywnym - co 12 miesięcy
 • filtr elektrostatyczny - filtr, którego nie ma w zestawie z filtrami wymiennymi, a dostarczany jest wraz z oczyszczaczem powietrza ( czarny filtr z siatkowy znajdujący się na samym przodzie w kasecie filtrów ) jest filtrem wielorazowego użytku, co kilka tygodni należy wyczyścić go za pomocą odkurzacza, lub pod bieżącą wodą, dokładnie osuszyć i ponownie zamontować w urządzeniu.

Czyszczenie filtrów:

Filtr elektrostatyczny - jest to pierwszy filtr umieszczony pod panelem przednim. należy czyścić go regularnie co około 3-4 tygodnie. Przed wyjęciem filtra należy odłączyć urządzenie od źródła zasilania, zdjąć przedni panel lekko unosząc jego dół. Po wyjęciu filtra z kasety można umyć go pod bieżącą wodą lub użyć odkurzacza.

Dodatek do filtrów wymiennych

Od pewnego czasu dostępny na rynku jest specjalny preparat Elim Odor dedykowany do filtrów wymiennych do oczyszczacza powietrza Therapy Air Smart. Jest to bezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych specjalny spray który ma za zadanie eliminację, a nie jedynie maskowanie nieprzyjemnych zapachów takich jak dym papierosowy, opary kuchenne oraz lotne związki organiczne nagromadzone podczas procesu oczyszczania powietrza z filtrów wymiennych urządzenia Therapy Air Ion.

Spray do czyszczenia filtrów wymiennych Therapy Air Ion

Elim Odor to świetne uzupełnienie filtrów wymiennych. Preparat nie wpływa na żywotność filtrów, ale zapewnia długotrwałą świeżość.

Informacje dodatkowe:

Nazwa produktu: Pakiet filtrów wymiennych do Therapy Air Ion

Kod produktu: PWC-570-49

Linia Produktów: Therapy Air

 • Linie produktów - Kliknij w logo poniżej aby wyświetlić produkty z wybranej kategorii