Produkty Medolight to poręczne, niewielkie urządzenia do terapii światłem.

W tym artykule przedstawimy Państwu ich ogólną charakterystykę oraz porównamy zasady ich działania, a także co jest kwestią kluczową wskażemy, które z urządzeń wybrać dla określonych zastosowań.

Medolight informacje ogólne

Oba urządzenia Medolight to produkty kształtem i wielkością odpowiadające smartfonom, które zawsze można mieć przy sobie.

Zasadą ich działania, podobnie jak pozostałych produktów Bioptron jest emisja światła o określonych parametrach i to właśnie właściwości światła są tutaj kluczowe.

Matryca Medolight BluDoc zbudowana jest ze 171 diod LED niebieskich, które emitują światło o długości fali 470 nm ( +/- 30 nm ) oraz 36 diod podczerwonych, emitujących promieniowanie podczerwone o długości fali 940 nm ( +/- 30 nm )

Matryca Medolight Z4L natomiast posiada 108 diod emitujących światło LED i generuje fale w zakresie światła czerwonego 640nm ( +/- 30 nm ) i bliskiej podczerwieni 880nm ( +/- 30nm )

Medolight BluDoc na problemy skórne

Różne parametry światła wywołują określone reakcje organizmu, dlatego też dobrze wiedzieć co w danej sytuacji jest nam potrzebne.

Światło emitowane przez urządzenie Bioptron Medolight BluDoc posiada właściwości wspomagające osoby z problemami skórnymi.

Fotony światła przenikają do tkanek włączając cały łańcuch zależnych od światła procesów fotochemicznych. Podczas bezpośredniego naświetlania światło intensywnie wchłania się w skórę uzupełniając deficyt energii, aktywuje się działalność enzymów, szczególnie syntezy tlenku azotu.

Na skutek bezpośredniego dostarczenia energii do mitochondriów zwiększa się intensywność procesu przemiany adenozyno-mono-fosfatazy ( AMP ) w adenozyno-trój-fosfastazę (ATP )

Zmniejsza się utlenianie lipidów, odnawia się produkcja kolagenu oraz wzrasta aktywność fibroblastów i osteoblastów.

Wybór programu: nacisnąć przycisk P - zmiana programu jest sygnalizowana podświetleniem na czerwono ikony:

  • P1 - światło ciągłe

  • P2 - światło pulsujące 10 Hz

  • P3 - światło pulsujące 600 Hz

  • P4 - światło pulsujące 3000 Hz

  • P5 - światło pulsujące 8000 Hz

Czas naświetlania: Przycisk T: 5-10-15-20-25 minut - sygnalizacja podświetleniem ikony na zielono

Przeciwbólowe działanie Medolight Z4L

Pulsujące światło niskiej częstotliwości emitowane przez urządzenie Bioptron Medolight Z4L przenika do tkanek oraz posiada działanie ogólnie wzmacniające, a także zmniejsza ból toniczny, a światło pulsujące o wysokiej częstotliwości łagodzi ostry ból.

Medolight Z4L często stosowany jest jako metoda uzupełniająca przez osoby z chorobami mającymi przebieg chroniczny.

Z4L posiada 5 programów z których można wybrać ten, który odpowiada określonym problemom zdrowotnym:

PROGRAM

RODZAJ ŚWIATŁA

CEL NAŚWIETLANIA

Program 1

Światło ciągłe

Uzupełnienie deficytu energii

Program 2

Światło pulsujące 10 Hz

Oddziaływanie tonizujace

Program 3

Światło pulsujące 600 Hz

Uśmierzanie bólu tonicznego

Program 4

Światło pulsujące 3 kHz

Gojenie ran

Program 5

Światło pulsujące 8kHz

Uśmierzanie ostrego bólu

Tabele naświetlań dla obu urządzeń dołączane są do produktów i przesyłane do Klienta wraz z zamówieniem.

Przed użyciem urządzenia Medolight należy dokładnie oczyścić miejsce naświetlania.

Rekomendujemy użycie preparatu Bioptron Oxy Spray, który doskonale przygotowuje skórę do światłoterapii.

Przed zastosowaniem urządzenia do terapii światłem należy zasięgnąć porady lekarza i ustalić, czy ten rodzaj terapii jest zalecany oraz czy nie jest konieczny inny sposób leczenia.

Podsumowanie

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka oba produkty wydają się dość podobne to wytwarzają światło o odmiennych parametrach, co ma kluczowe znaczenie podczas wyboru urządzenia dla konkretnych zastosowań.

Medolight BluDoc świetnie sprawdza się w zabiegach kosmetycznych oraz przy problemach skórnych takich jak trądzik, hiperstezja, przy skórze suchej i swędzącej, a także aby redukować objawy starzenia się skóry. Będzie również pomocny przy uszkodzeniach tkanek miękkich twarzy.

Medolight Z4L z kolei uśmierza ból, łagodzi stany zapalne i wpływa na zmniejszenie obrzęków.

Z4L w pewnym stopniu również wpływa na wygląd i kondycję skóry poprzez intensywne dostarczanie energii i oddziaływanie tonizujące, a także poprawę mikrokrążenia.


Przeczytaj również:

Porównanie oczyszczaczy powietrza Zepter